Jistě, pane premiére! - Divadlo Bez zábradlí Praha

Jistě, pane premiére!  - Divadlo Bez zábradlí Praha

25.11.2019, od 19:00 hod

Premiér Jim Hacker a tajemník Sir Humphrey Appleby jsou zpět! Autoři Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére, Antony Jay a Jonathan Lynn, napsali po třiceti letech od vysílání prvních dílů slavného „britcomu" divadelní komedii. Ve Velké Británii láme od roku 2010 divácké rekordy a aspiruje na nejúspěšnější hru desetiletí. V satiře ostré jako žiletka, plné vtipných situací, řízných slovních smečů a přívalů nových hlášek jde opět o jedno: o politiku.

Vláda je v krizi a premiér Jim Hacker má problém. Je třeba zachránit před krachem zemi, Evropu, ale především svou pozici. Tajemník kabinetu Sir Humphrey Appleby má plán: Kumranistán. Našla se tam obrovská ložiska ropy a nabízejí možnost půjčky. Budou za to ale něco chtít. Má snad spása nakonec ztroskotat na neslušném návrhu ministra zahraničí Kumranistánu? Podaří se Jimu Hackerovi a jeho týmu vyřešit pochybnou situaci a vyhnout se kolapsu?

Režie: Karel Heřmánek a Michal Pavlík

Překlad: Martin Stropnický