LETNÍ KINO - Akumulátor 1

06.08.2021, od 21:00 hod

Zeměměřič Olda trpí záhadnou ztrátou energie, s níž si lékaři nevědí rady. Teprve léčitel Fišárek zjistí, co skleslému mladíkovi schází. Začne ho učit, jak získávat a usměrňovat duševní energii. Brzy zjistí, že Oldovi i ostatním pacientům vysává energii televizní obrazovka, za níž je paralelní svět, obývaný stínovými dvojníky citlivých jedinců. Olda se rozhodne pro protiútok. Má svůj tajný plán, jak zničit nebezpečné médium a jeho paralelní svět. V obranném boji mu pomáhá vztah k půvabné zubařce Anně. Jenže učenlivý Fišárkův žák málem zapomene na mistrovo varování, že jakékoliv zneužití síly se obrátí proti němu...
Fantastická komedie režiséra Jana Svěráka Akumulátor 1 svým názvem ironizuje vícedílné hollywoodské akční podívané (Terminátor, Predátor). Důležitou roli ve filmu hraje vedle efektních triků i překvapivý pohled na vnější i vnitřní lidský vesmír. Vznikl tak myšlenkově a formálně vyvážený film s úvahou o dobré vůli, která překonává všechna úskalí. Akumulátor 1 se stal divácky nejúspěšnějším filmem roku 1994, na Mezinárodním festivalu fantastických a dobrodružných filmů v Japonsku získal Hlavní cenu.

Komedie / Sci-Fi / Fantasy

Česko, 1994, 102 min