LETNÍ KINO - Anglický pacient

02.07.2021, od 21:30 hod

Původem kanadská ošetřovatelka Hana přišla během války nejdříve o svého snoubence a pak i o nejlepší přítelkyni. Proto věří, že je prokletá, a veškerou svoji péči věnuje těžce popálenému pacientovi, který ztratil paměť. Jeho osud se jí velmi dotkne, a ona se rozhodne pečovat o něj v ruině toskánského kláštera. Pacient si postupně vzpomíná na svůj maďarský původ hraběte Lászla de Almásy a na to, jak před válkou pracoval na mezinárodní vědecké expedici mapování Sahary v Egyptě. Tady se také bezhlavě zamiloval do Katherine, manželky kolegy. Milostný románek odhalil manžel Katherine a způsobil leteckou nehodu. Sám se zabil, ale Katherine zůstala zraněná. Lászlo pro její záchranu zradí a výměnou za letadlo vydá německým vojákům strategické mapy. Pro Katherine však přiletí pozdě, a když odváží její tělo, je sestřelen. Do kláštera za Hanou a Lászlem přijde i špion Caravaggi. Chce se Lászlovi pomstít za jeho zradu, která se ho osobně dotkla. Hana prožije krátký milostný románek s indickým pyrotechnikem Kipem, který pracuje na zneškodňování min v okolí.

Romantický / Drama / Válečný

USA / Velká Británie, 1996, 155 min, dabing