LETNÍ KINO - Boys 70

23.07.2021, od 21:30 hod

Dokument pojednává o českých horolezcích, které spojovalo přátelství, odvaha i tragédie, ale též vítězství myšlenky, která své první řádky začala psát již před padesáti lety v dalekém Peru. Nabízí dialog minulosti a přítomnosti, zachycující nejen zápolení tuzemských horolezců v peruánských velehorách, ale i život pod Andami. Historická linie je vyprávěna prostřednictvím členů tragické expedice: dobových fotografií Viléma Heckela, dopisů horolezce a sochaře Valeriána Karouška a pamětníků-pozůstalých a elitních horolezců 60. let. Současný příběh je zachycen obrazem i slovem obou prvovýstupců, špičkových horolezců Marka Holečka a Radoslava Groha.

Místo konání: Na Kuvajtu

Vstupné dobrovolné