Slavnostní koncert k 300. výročí obnovení jilemnické farnosti

13.08.2021, od 19:00 hod

• Vstupné: 200,-/100,- Kč
  • Pořadatel: Svatovavřinecký chrámový sbor

Slavnostní koncert k 300. výročí obnovení jilemnické farnosti se uskuteční v pátek dne 13. srpna v 19 hodin v kostele sv. Vavřince.

Vystoupí Věra Poláchová, sólistka opery Divadla F. X. Šaldy v Liberci – soprán, Josef Kovačič - bas,  na varhany zahraje Petr Tomeš (je známý také jako skladatel a v programu zazní i některá z jeho skladeb). Svým sólem na koncertní trubku pěvecký koncert zpestří trumpetista Pavel Jeníček.

Zazní převážně duchovní díla českých i světových mistrů, dominovat tentokrát bude hudba Antonína Dvořáka. V letošním roce si totiž připomínáme 180. výročí jeho narození a 120. od premiéry jeho slavné Rusalky. Proto zazní mimo jiné i výběr z této světoznámé opery.  Klavírní doprovod zahraje Jiří Horčička.

Program i interpreti nám zaručují mimořádný zážitek. Těšíme se na Vaši účast.

Vstupné 200,- Kč, děti, studenti, důchodci 100,- Kč.