Vojtěch Mečíř: Jaroslav a Zbyněk Havlíčkovi. Otec, syn a maloměsto

26.09.2019, od 17:30 hod

• Pořadatel: Kulturní a informační kanál Jilemnicka, sbor Pecka ve spolupráci s SD Jilm

Přednáška o vztahu spisovatele Jaroslava Havlíčka a jeho syna Zbyňka, který v mnoha směrech otevírá nové obzory při přemýšlení o tvorbě obou autorů. Jaroslav Havlíček nemusí být jen ten rozmarný „kritik maloměsťáctví“, jehož Štěpka pobíhá po dávné Jilemnici. Zbyněk Havlíček by v Jilemnici neměl zůstat zapomenutý.

Letos uplynulo 50. let od předčasné smrti Zbyňka Havlíčka, surrealistického básníka, psychoanalytika a syna Jaroslava Havlíčka. Komponovaný program k jeho poctě bude probíhat v autorově rodné Jilemnici od 17. září do 15 října.

Místo konání: Galerie V kotelně (SD Jilm, Roztocká 500, Jilemnice)