Zahájení výstavy Území která kontroluji

17.09.2019, od 19:00 hod

• Pořadatel: Kulturní a informační kanál Jilemnicka, sbor Pecka ve spolupráci s SD Jilm

Výstava bude v jedné částí odrážet surrealistická východiska Zbyňka Havlíčka a představí básníkovu tvorbu a jeho život, který se z velké části odehrával v léčebnách duševně nemocných, kde pracoval jako klinický psycholog a psychoterapeut. Druhá část výstavy proto bude věnována aktuálním pracím novopackého denního stacionáře Život bez bariér, který přiblíží duševní život lidí s mentálním znevýhodněním.Na vernisáži vystoupí pěvecký sbor Peckórum a kapela Žiwa (accoustic session). Obě tělesa se dlouhodobě věnují zhudebňování a interpretaci básní Zbyňka Havlíčka. V rámci pásma z Havlíčkovy tvorby zazní kromě básní i úryvky z autorových dopisů a jiných textů.

Letos uplynulo 50. let od předčasné smrti Zbyňka Havlíčka, surrealistického básníka, psychoanalytika a syna Jaroslava Havlíčka. Komponovaný program k jeho poctě bude probíhat v autorově rodné Jilemnici od 17. září do 15 října.

Místo konání: Galerie V kotelně (SD Jilm, Roztocká 500, Jilemnice)