Úvod > Doporučujeme

Park miniatur Dolního Slezska

V Kowarech, v areálu původní továrny na výrobu koberců, se nachází Park miniatur Dolního Slezska. Projekt, který přibližuje architektonické památky dané oblasti, je nejen turistickou atrakcí, ale také informačním centrem Euroregionu.

V parku se návštěvníci seznámí se stavebními památkami (např. kostely, kláštery, hrady, zámky...) Dolního Slezska, které jsou zmenšeny v poměru l: 25. Historii každé ho objektu přibližují popisky u jednotlivých miniatur. Modely jsou umístěny venku díky použití nejnovějších technických metod a materiálů, které odolávají povětrnostním vlivům. Krásu památek našeho regionu umocňuje nádherné prostředí parku.

Jilemnický zámek v polských Kowarech

Miniatura jilemnického zámku je druhou českou stavbou v Parku miniatur památek Dolního Slezska v Kowarech. Miniatura jilemnického zámku byla jeho tvůrci v Jilemnici slavnostně představena v pátek 19.10.2012. Následně byl zámek odvezen zpět do Kowar, kde se stal stálou součástí expozic Parku miniatur Dolního Slezska. Při návštěvě jilemnického zámku si nezapomeňte uschovat vstupenky, po jejich předložení v pokladně Parku miniatur v Kowarech, obdržíte 10% slevu ze vstupnéhoNávštěva tohoto parku Vám představí památky z neopakovatelného pohledu a připraví Vám nevšední zážitek pro celou rodinu.

Miniatura jilemnického zámku v Krkonošském muzeu JilemniceV termínu od 23.1.2013 do 7.2.2013 máte v Krkonošském muzeu Jilemnice jedinečnou příležitost vidět miniaturu jilemnického zámku. Tato miniatura byla vyrobena pro Park miniatur v polských Kowarech. Rozměry exponátu jsou 150cm X 215cm. Neváhejte a využijte jedinečnou příležitost!