Terénní hra Zelené Krkonoše

Přírodní terénní hra byla vytvořena ve třech partnerských městech v rámci projektu ZELENÉ KRKONOŠE – rozvoj turistické infrastruktury měst v polsko-českém pohraničí: Jilemnice, Karpacz a Kowary.

BROŽURY K PŘÍRODNÍ TERÉNNÍ HŘE K DOSTÁNÍ V INFORMAČNÍM CENTRU

PRAVIDLA HRY

Hra je určena pro dospělé i děti, velké i malé hosty Krkonoš. Zapojte se do hry, podělte se o zábavu se svými blízkými, s rodinou i přáteli. Hra Vám umožní aktivní poznání přírodních zajímavostí ve třech partnerských městech. Strávíte spolu čas, poznáte různá zákoutí, získáte atraktivní ceny.

1. Navštivte informační centrum, kde obdržíte herní plán s mapou a dozvíte se všechny potřebné informace:

-          IC Jilemnice, Masarykovo náměstí 140, www.ic.mestojilemnice.cz

-          IC Karpacz, ul. Kolejowa 1, www.karpacz.eu

-          IC Kowary, ul. 1 Maja, www.kowary.pl

2. Navštivte v daném městě všechny vyznačené body v mapě, do mapy obkreslete piktogramy umístěné na kameni v blízkosti dané přírodní zajímavosti za pomocí tužky. V Jilemnice se jedná o 6 přírodních zajímavostí:

-          sokolský park,

-          jilm u Zvědavé uličky,

-          zámecký park,

-          jasany ztepilé u sv. Isidora,

-          buk červenolistý U Labutě,

-          jilmová alej pod nádražím.

(Pozn.: U každé přírodní zajímavosti je umístěna informační tabule, která místo představí a pískovcový balvan, ve kterém je umístěn žulový piktogram - tento piktogram je určen k obkreslení do vyznačeného místa u mapy.)

3. Po obkreslení všech piktogramů jděte zpět do informačního centra, kde obdržíte cenu. Počet cen je omezen.

4. Pokud v sobě odkryjete touhu po objevování a zatoužíte se dozvědět o Krkonoších více, navštivte zbylá partnerská města: Karpacz a Kowary.

5. Za obkreslení všech piktogramů v Jilemnici, Karpaczi i Kowarech obdržíte zvláštní ocenění. Nezapomeňte v některém z výše uvedených informačních center předložit k prokázání hrací karty s obkreslenými piktogramy ze všech měst. Počet cen je omezen.

6. Účast ve hře je na vlastní nebezpečí.

Hra je součástí projektu „ZELENÉ KRKONOŠE – rozvoj turistické infrastruktury měst v polsko-českém pohraničí: Jilemnice, Karpacz a Kowary“ spolufinancovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013.