Informační centrum Jilemnice

Úvod > Aktuality

Aktuality

Výstava obrazů Marie Klustové „Pilíře života

24.03.2018

Výstava obrazů Marie Klustové „Pilíře života

Umělkyně dnes žije především v Dánsku, kde se jejím půvabným dílům dostalo zasloužené pozornosti i uznání.

29.03.2018

Výstava Děti a mládežnické časopisy v bývalé NDR a Štěpán Lenk - výběr z komiksové tvorby.

Retrospektivní část výstavy připravená ve spolupráci s Muzeem komiksů Thomase Möllera v Neubrandenburgu Německu nás zavede do bývalé NDR k tehdejší produkci pro mládež. Zároveň bude vystavena kolekce komiksů současného mladého českého autora Štěpána Lenka.

Výstava Praha

05.04.2018

Výstava Praha

Výstava žáků Základní umělecké školy Jilemnice

UKLIĎME ČESKO

20.04.2018

UKLIĎME ČESKO

Pojďme společně uklidit Jilemnici!

Farmářské trhy

20.04.2018

Farmářské trhy

Tradiční farmářské trhy na Masarykově náměstí.

Vlastenecký bál hraběte Harracha

21.04.2018

Vlastenecký bál hraběte Harracha

Slavnostní večer představující průžez taneční zábavou 19. století.

Žijeme sportem

21.04.2018

Žijeme sportem

Sportovní akce v rámci celoročního programu Sokol republice aneb Sletový rok v Libereckém kraji.

Pět zemí a pěšky do Říma

23.04.2018

Pět zemí a pěšky do Říma

Jak název naznačuje, beseda Patrika Kotrby pojednává o italské cestě do Říma, o obecném pěším cestování Evropou, které dalo dohromady 7000 kilometrů a 3 roky na cestách. V přednášce zazní písně, poezie i próza z cest a zároveň bude k vidění mnoho fotografií, propojených s příběhy k nim.

Semináře pro žadatele k výzvám z Operačního programu Zaměstnanost

24.04.2018

Semináře pro žadatele k výzvám z Operačního programu Zaměstnanost

Seminář v SD JILM - Společenská místnost, 1. patro

25.04.2018

Kulatý stůl - veřejné projednávání Zdravotního plánu pro město Jilemnice

Dne 25. dubna 2018 od 16 hodin v SD Jilm (salónek) proběhne veřejné projednávání Zdravotního plánu města Jilemnice.

JEDEN SVĚT: DIL LEJLÁ

25.04.2018

JEDEN SVĚT: DIL LEJLÁ

Lejlá Imret se před několika lety stala nejmladší starostkou v Turecku. Ve svých 26 letech stanula před nelehkým úkolem oživit rodné město Cizre. To musela jako pětiletá opustit v důsledku vojenských akcí, při nichž zemřel i její otec, velitel kurdských guerill. Kurdští politici nemají v Turecku lehkou pozici a pro Cizre, odvěký středobod kurdského odporu, to platí dvojnásob. S blížícími se parlamentními volbami, ve kterých má poprvé v historii šanci uspět prokurdská demokratická strana, musí Lejlá i její rodina čelit čím dál vyhrocenějším situacím. Potká Lejlu stejný osud jako jejího otce? A existuje ještě naděje, že kurdská menšina bude žít v Turecku bez útlaku a otevřené diskriminace?(Jeden svět)

JEDEN SVĚT: AMININ PROFIL

26.04.2018

JEDEN SVĚT: AMININ PROFIL

Amina, atraktivní dívka syrsko-amerického původu, začala na počátku arabského jara psát blog, který reflektoval aktuální dění v Sýrii. Už jeho samotný název „Lesba v Damašku" upoutal pozornost a odkaz na jeden z Amininých prvních příspěvků v amerických novinách zajistil blogu slušnou čtenářskou základnu. Proto když se svět prostřednictvím její on-line přítelkyně dozvěděl o Aminině únosu tajnými službami, mnoho lidí se zapojilo do kampaně za její propuštění. Co se na počátku jeví jako příběh o osobní odvaze lesbické aktivistky, změní se kvůli několika nečekaným zvratům v originální přípěvek do debaty o síle sociálních sítí, které jsou schopné manipulovat vztahy mezi lidmi a jejich identitami.(Jeden svět)

JEDEN SVĚT: SONITA

27.04.2018

JEDEN SVĚT: SONITA

Sonita se chce stát slavnou raperkou. Filmový štáb ji začíná sledovat v době, kdy jejími jedinými fanoušky jsou ostatní děti z útulku na okraji Teheránu. Sonita totiž s některými příbuznými uprchla před Tálibánem z Afghánistánu do Íránu, zatímco rodiče zůstávají dál v Afghánistánu. Zdá se, že Sonitu stejně jako asi 15 milionů dalších nezletilých dívek po celém světě čeká domluvená svatba. Rodiče láká 9000 dolarů, které by za dceru mohli dostat, a o rapování nechtějí ani slyšet; kromě toho je v Íránu sólový ženský zpěv zakázán. Jenže Sonita si chce svůj osud zvolit sama. Když se zeptá režisérky, zda si ji nechce koupit, když je stejně na prodej, její příběh nabere zcela nečekaný směr.(Jeden svět)Sonita se chce stát slavnou raperkou. Filmový štáb ji začíná sledovat v době, kdy jejími jedinými fanoušky jsou ostatní děti z útulku na okraji Teheránu. Sonita totiž s některými příbuznými uprchla před Tálibánem z Afghánistánu do Íránu, zatímco rodiče zůstávají dál v Afghánistánu. Zdá se, že Sonitu stejně jako asi 15 milionů dalších nezletilých dívek po celém světě čeká domluvená svatba. Rodiče láká 9000 dolarů, které by za dceru mohli dostat, a o rapování nechtějí ani slyšet; kromě toho je v Íránu sólový ženský zpěv zakázán. Jenže Sonita si chce svůj osud zvolit sama. Když se zeptá režisérky, zda si ji nechce koupit, když je stejně na prodej, její příběh nabere zcela nečekaný směr.(Jeden svět)

Pension pro svobodné pány – Divadlo Palace Praha

27.04.2018

Pension pro svobodné pány – Divadlo Palace Praha

Divadelní aktovka Seana O´Caseyho „Bedtime Story“ ve slavné úpravě Jiřího Krejčíka pod názvem Pension pro svobodné pány, která byla dlouhá léta úspěšně uváděna v pražském Činoherním klubu. Komedii, odehrávající se v pokoji jednoho pensionu, kam si nájemník přivede slečnu, čímž poruší upjaté předpisy domovního řádu.

28.04.2018

JEDEN SVĚT: TICHÁ INKVIZICE

Lékařka Carla denně řeší etické dilema. Současný nikaragujský komunistický prezident Daniel Ortega totiž v reakci na svůj povolební úspěch, kterého dosáhl díky podpoře katolické církve, schválil v roce 2007 nařízení zakazující potraty. A to i v případě znásilnění, incestu nebo ohrožení života matky. Důsledkem je značný nárůst počtu nepovedených domácích potratů a nechtěných těhotenství. Carla se domnívá, že zákon jde proti lékařské etice a porušuje ženská práva. Ona a její tým proto ve snaze pomáhat pacientkám balancují na hraně ilegality. Skrze Carlin příběh zároveň nahlížíme do současné politické situace v Nikaragui, o které se příliš nemluví.(Jeden svět)

Pochod od kašny

28.04.2018

Pochod od kašny

Trasa bude určena dle počasí.

Cirkus bude!

29.04.2018

Cirkus bude!

Představení Cirkus Bude, nesoucí se ve stylu klasických cirkusových vystoupení, zpříjemní všední odpoledne Vám i Vašim dětem.

Čarodějnice 2018

30.04.2018

Čarodějnice 2018

Ohýnky na opékání + bohaté občerstvení zajištěno.

Další stránky
1 2 3 4 >
 

velikost písma - A +

Tento projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Nisa. "PŘEKRAČUJEME HRANICE

Odraz významných výročí ve spolupráci měst Jilemnice a Karpacz
Echo waznych rocznic we wspólpracy Jilemnice i Karpacz