Informační centrum Jilemnice

Úvod > Doporučujeme

Doporučujeme

Půjčovna koloběžek v Jilemnici

Půjčovna koloběžek v Jilemnici

Chcete si užít výlet na koloběžkách s celou rodinou nebo s přáteli? Nebo jen váháte, zda si pořídit vlastní koloběžku? Od března si v kamenné prodejně Kolo-park.cz na Masarykově náměstí můžete půjčit oblíbené koloběžky Kostka.

Skate Hall Jilemnice

Skate Hall Jilemnice

V Jilemnici je nově otevřená Skate Hall. Najdete ji v Metyšově ulici čp. 70, vstup z parkoviště. V hale se dá jezdit jenom po předchozí domluvě přes facebook stránku. Platí se tu jednorázový vstupný 40 Kč/den (příspěvek na energie + provozní náklady).

ICM - Informační centrum pro mládež

ICM - Informační centrum pro mládež

Informační centrum pro mládež v Jilemnici bylo založeno na podzim roku 2010 jako druhé zařízení svého druhu v Semilském okrese. Jsme členem Asociace pro podporu a rozvoj ICM v ČR, která sdružuje a metodicky pomáhá všem informačním centrům pro mládež, které se nacházejí na území České republiky.

Park miniatur Dolního Slezska

Park miniatur Dolního Slezska

V parku se návštěvníci seznámí se stavebními památkami (např. kostely, kláštery, hrady, zámky...) Dolního Slezska, které jsou zmenšeny v poměru l: 25. Historii každé ho objektu přibližují popisky u jednotlivých miniatur. Modely jsou umístěny venku díky použití nejnovějších technických metod a materiálů, které odolávají povětrnostním vlivům. Krásu památek našeho regionu umocňuje nádherné prostředí parku.

Zubačka - Železniční společnost Tanvald

Zubačka - Železniční společnost Tanvald

V roce 2003 byla občanským sdružením Vědeckotechnická společnost při železniční stanici Tanvald (dnes Zubačka, z. s.) založena obecně prospěšná společnost: Železniční společnost Tanvald. Posláním Železniční společnosti Tanvald, o.p.s. je záchrana a ochrana unikátního ozubnicového traťového úseku Tanvald – Desná – Kořenov – Harrachov, kulturního dědictví regionu. Cílem společnosti je obnova historických lokomotiv i železničních vozidel a prostřednictvím nostalgických jízd historických souprav vytvořit unikátní turistickou nabídku zpřístupňující tuto kulturní památku veřejnosti.

Dělostřelecká tvrz Stachelberg

Dělostřelecká tvrz Stachelberg

Stachelberg tvořil součást pohraničního opevnění proti hitlerovskému Německu. Byl rozestavěn v říjnu 1937 jako největší československá dělostřelecká tvrz a jedna z největších pevností svého typu v celosvětovém měřítku. Jeho výstavbu přerušila mnichovská dohoda a odstoupení pohraničí Německu v říjnu 1938.

DETOA - výrobce dřevěných hraček s tradicí od roku 1908

DETOA - výrobce dřevěných hraček s tradicí od roku 1908

Vyrábíme tradiční dřevěné hračky dříve známé pod značkou TOFA či Schowanek. Zároveň působíme jako jedni z posledních výrobců dřevěných hraček nejen v ČR, ale i Evropě a snažíme se o zachování originální, léty prověřené kvality materiálů i ručního zpracování. Všichni jistě vzpomeneme na hračky s krtečkem a jeho přáteli, magnetická divadla, dřevěné korálky nebo tahací hračky, které se dědily z generace na generaci a dnes opět získávají pozornost nejen díky kvalitě, zdravotní nezávadnosti, ale také pro jejich podporu rozvoje motorických schopností dětí, což většinou dnes nejrozšířenější plastové hračky z Číny postrádají.

Koupaliště Mříčná

Koupaliště Mříčná

Provoz koupaliště byl zahájen 27. června 2014. Těšíme se na sezónu v novém areálu.

Muzeum krkonošských řemesel

Muzeum krkonošských řemesel

Soukromé muzeum manželů Pičmanových se nachází v horní části obce nedaleko kostela a základní školy vedle hřbitova. První exposice hospodářských strojů a zobrazení dřívějšího života v Podkrkonoší byla otevřena 12.12.1999 v původní roubené stodole.

Koupaliště ve Valteřicích

Koupaliště ve Valteřicích

Koupaliště se nachází v klidné okrajové části obce Valteřice, u lesa, nacházejícího se na Sportovním a vycházkovém okruhu Sovinec. Je hojně navštěvováno turisty i milovníky cyklistiky. Voda je trošku chladnější ale vynikající, čistá, z horských bystřin. Koupaliště - vana, čeká na rekonstrukci, ale na koupání to nemá žádný vliv. Na koupališti je skvělé občerstvení. V areálu je kvalitní hřiště na plážový volejbal, rekonstruované v roce 2016.

 

velikost písma - A +

Tento projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Nisa. "PŘEKRAČUJEME HRANICE

Odraz významných výročí ve spolupráci měst Jilemnice a Karpacz
Echo waznych rocznic we wspólpracy Jilemnice i Karpacz