Na kus řeči s Václavem Koptou

19.09.2019

Na kus řeči s Václavem Koptou

Večer plný veselého vyprávění a krásných písniček v podání tohoto známého všestranného umělce. Václav Kopta zazpívá naživo, tak jak je zvyklý, za vlastního doprovodu kláves.

21.09.2019

Běh na Žalý

ČKS SKI Jilemnice: Běh na Žalý 2019

Vznik a vývoj člověka

23.09.2019

Vznik a vývoj člověka

Dnes již víme, že vývoj člověka jako biologického druhu trval celé stovky tisíc let, náš biologický rod je tu pak již zhruba 2,5 milionu let.

Vojtěch Mečíř: Jaroslav a Zbyněk Havlíčkovi. Otec, syn a maloměsto

26.09.2019

Vojtěch Mečíř: Jaroslav a Zbyněk Havlíčkovi. Otec, syn a maloměsto

Přednáška o vztahu spisovatele Jaroslava Havlíčka a jeho syna Zbyňka, který v mnoha směrech otevírá nové obzory při přemýšlení o tvorbě obou autorů. Jaroslav Havlíček nemusí být jen ten rozmarný „kritik maloměsťáctví“, jehož Štěpka pobíhá po dávné Jilemnici. Zbyněk Havlíček by v Jilemnici neměl zůstat zapomenutý.

Sněhurka a sedm trpaslíků - Divadelní soubor J.K.Tyl Lomnice nad Popelkou

29.09.2019

Sněhurka a sedm trpaslíků - Divadelní soubor J.K.Tyl Lomnice nad Popelkou

Pohádka na motivy bratří Grimmů, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější?

GALAKONCERT - Štefan Margita  a Moravské klavírní trio

30.09.2019

GALAKONCERT - Štefan Margita a Moravské klavírní trio

Tenorista světového formátu Štefan Margita za doprovodu renomovaného Moravského klavírního tria zazpívá v unikátním koncertě písně a opery světového repertoáru.

Uspávání strašidel

06.10.2019

Uspávání strašidel

IV. ročník podzimní akce pro děti - na děti čekají strašidýlka a ostatní hodné příšerky

Týden knihoven

Deštivé dny

Deštivé dny

Americké drama je hrou o síle přátelství a zároveň kriminálním příběhem.

„Na plný coole“

08.10.2019

„Na plný coole“

Nový celovečerní zábavný program Zdeňka Izera.

Lakomá Barka a Splněný sen – Divadelní soubor TJ Sokol Roprachtice

13.10.2019

Lakomá Barka a Splněný sen – Divadelní soubor TJ Sokol Roprachtice

Dvě pohádky od Jana Wericha pro malé i velké.

Jaromír Typlt: Je to stín či přízrak je to zoufalec či básník

15.10.2019

Jaromír Typlt: Je to stín či přízrak je to zoufalec či básník

Spisovatel a performer Jaromír Typlt se poezií Zbyňka Havlíčka zabýval mj. v rámci své diplomové práce o české surrealistické poezii nebo ve svých esejích, zároveň s tím ji ale interpretoval i scénicky během tematických literárních večerů. A tak i jilemnická přednáška bude mít formu komentovaného čtení z vybraných básní.

20.10.2019

Jilemnický kros

Banát – české vesnice na březích Dunaje

21.10.2019

Banát – české vesnice na březích Dunaje

Hodinu a půl dlouhá přednáška nese název „Banát – české vesnice na březích Dunaje“. Cestovatel Pavel Chlum Vás provede po oblasti na břehu řeky Dunaj Rumunsku a Srbsku, kde čeští kolonisté stavěli na začátku 19. století své domy a dosud se zde zachovalo několik čistě českých vesnic. Nejprve však vystoupáme po celodenní dřině na jeden z nejvyšších vrcholů Jižních Karpat – Retezat. Vzhledem k blížící se noci jsme nuceni přespat v horském sedle v nadmořské výšce 2000 metrů a ráno jen tak tak unikneme hlídačům horské stráže. Ve druhé části přednášky navštívíme celkem čtyři české vesnice – Šumice, Rovensko, Gerník a Svatou Helenu, kde si popovídáme s místními lidmi a přesuneme se o několik let zpět v čase. Ve třetí části se přesuneme do Srbska. Po prozkoumání městečka Bela Crkva s velkou spoustou Čechů a českých stop, navštívíme i vesničku Češko Selo, kde navštívíme místní muzeum a prohodíme pár slov s rodákem panem Karlem. Následně se přesuneme k Dunaji, kde jsme poprvé nuceni kempovat pod hrozbou pokuty. Zbytek času trávíme poznáváním hradů podél Dunaje, a také úžasné přírodní scenérie národního parku Djerdap a přehrady Železná vrata.

Lenka Filipová a hosté

23.10.2019

Lenka Filipová a hosté

V tomto koncertu, který je věnovaný celé řadě úprav věhlasných skladeb pro klasickou kytaru, zazní i úpravy lidových písní, šansonu, ukázky keltských skladeb i největší hity umělkyně.

TENERIFE - KANÁRSKÉ OSTROVY

04.11.2019

TENERIFE - KANÁRSKÉ OSTROVY

Trekařský ráj v Atlantickém oceánu, těžké túry v pohořích Anaga a Teno, noční výstup na Pico del Teide ( 3718 m.n.m.), mlžný prales, Loro Parque - delfíni, kosatky, papoušci, orchideje…

05.11.2019

"BESÍDKA DIVADLA LIPANY" v kulisách hry Dlouhý, Široký a Krátkozraký - Vrchlabský divadelní spolek Lipany

Předprodej od 9.9.2019 v Informačním centru Jilemnice + ONLINE na www.sdjilm.cz.

Čáry báby Cotkytle, aneb tři zlaté zuby děda Vševěda – Třináctka DS Dolní Kalná

10.11.2019

Čáry báby Cotkytle, aneb tři zlaté zuby děda Vševěda – Třináctka DS Dolní Kalná

Pohádka pro malé i ty odrostlejší autora Zdeňka Kozáka, která je doplněná písničkami o putování za dědem Vševědem a jeho zlatými zuby.

Další stránky
< 1 2 3 >