Jaromír Typlt: Je to stín či přízrak je to zoufalec či básník

15.10.2019, od 17:30 hod

• Pořadatel: Kulturní a informační kanál Jilemnicka a Sbor Pecka ve spolupráci SD Jilm Jilemnice

Spisovatel a performer Jaromír Typlt se poezií Zbyňka Havlíčka zabýval mj. v rámci své diplomové práce o české surrealistické poezii nebo ve svých esejích, zároveň s tím ji ale interpretoval i scénicky během tematických literárních večerů. A tak i jilemnická přednáška bude mít formu komentovaného čtení z vybraných básní.

Letos uplynulo 50. let od předčasné smrti Zbyňka Havlíčka, surrealistického básníka, psychoanalytika a syna Jaroslava Havlíčka. Komponovaný program k jeho poctě bude probíhat v autorově rodné Jilemnici od 17. září do 15 října.

Místo konání: Galerie V kotelně (SD Jilm, Roztocká 500, Jilemnice)