Via vitae Comenius

06.07.2020, od 18:00 hod

• Vstupné: dobrovolné Kč
  • Pořadatel: Farní sbor evangelické církve v Křížlicích a SD JILM Jilemnice

"Síla pravdy vyzbrojená světlem poznání je nepřemožitelná."

Připomeňme si si 350. výročí od úmrtí jednoho z největších českých myslitelů, filosofů, spisovatelů, který je považován za zakladatele moderní pedagogiky a vysloužil si svým dílem přízvisko Učitel národů.

Připravili a účinkují:
Jitka Baštová - akordeon
Jindřich Macek - loutna

V pořadu zazní skladby od A. V. Michny z Otradovic, J. Dowlanda, J. Pachelbela, D. Scarlattiho, J. S. Bacha, J. Haydna, J. Ganzera, J. Macka a dalších autorů.

Dobová hudba je podána v moderním pojetí nástrojového obsazení, v netypickém souznění koncertního akordeonu a loutny. Sólové kompozice jsou vybrány tak, aby zachovaly historický rámec pořadu, ale zároveň předvedly technicky náročnější a vyspělejší party obou umělců.

Pořádá Farní sbor evangelické církve v Křížlicích a SD JILM Jilemnice.