Naučná stezka „Jilemnice známá neznámá“

Naučná stezka "Jilemnice známá neznámá" je jednou z nenáročných tras nebo spíše procházkou, která Vás provede malebným městečkem Jilemnice a jeho blízkým okolím. Nachází se v podhůří našeho nejvyššího pohoří Krkonoš. Stezka, jež je 7,5 km dlouhá, Vás seznámí se všemi zajímavostmi a krásami tohoto města.

Terénní hra Zelené Krkonoše

Přírodní terénní hra byla vytvořena ve třech partnerských městech v rámci projektu ZELENÉ KRKONOŠE – rozvoj turistické infrastruktury měst v polsko-českém pohraničí: Jilemnice, Karpacz a Kowary. BROŽURY K PŘÍRODNÍ TERÉNNÍ HŘE K DOSTÁNÍ V INFORMAČNÍM CENTRU

Osobnosti Jilemnice - 100 let republiky

Tento materiál vydalo Krkonošské muzeum v Jilemnici a Informační centrum jilemnice k 100. výročí vzniku republiky. Jeho cílem je přiblížit a připomenout některé osobnosti spojené s historií Jilemnice...

Na výletě, ale doma

Zážitky a poznání, které si často přivážíme z výletů, můžete tentokrát prožít v prostředí domova. Město Jilemnice je plné zajímavých zákoutí. Víte o nich? Denně míjíme nám již známá a samozřejmá místa. Často si ani neuvědomíme, co za „poklady“ se nám to v našem městečku skrývá.

Postavy

Po stopách více i méně známých postav spojených s Jilemnicí podle mapy v bublinách.

KŘÍŽE A VĚŽE

Malé putování podle Otisku stabilního císařského katastru z roku 1842 po místech, kde stojí nebo stávaly kříže a věže Jilemnice.

Zapomenutá místa ?

Postupem času se vše mění a Jilemnice samozřejmě není výjimkou. V této brožurce se vám budeme snažit přinést pohledy na místa, která postupem času změnila svou tvář, nebo zcela zanikla.

Za nejvyšším bodem Jilemnice, na Kozinec

Cestou na vrch Kozinec se střídají výhledy do vnitrozemí (na kopce Zvičina, Kumburk, Bradlec, Tábor, Kozákov) i na hřebeny Krkonoš (Kotel, Žalý, Černá hora) až na samotný vrchol Kozinec (nejvyšší bod ve městě – 561 m n.m.).

Procházka Hraběnkou

Hraběnka, tak to je přírodní areál kousek od centra města, kde si můžete užívat ničím nerušený klid lesa a volné přírody.

Putování za třemi pštrosími pery

Chcete se dozvědět víc o hraběcím rodu Harrachů, jak jejich členové ovlivnili život v Jilemnici a vývoj města? Proč mají v rodovém erbu právě tři pštrosí pera? Přijďte do Informačního centra Jilemnice. Dostanete od nás domalovánku „Putování za třemi pštrosími pery“. V domalovánce se vše dozvíte. Navíc se s ní můžete vydat na zmiňované putování, kdy vašim úkolem bude najít dvanáct erbů a přiřadit je ke správným budovám, které najdete v historickém centru Jilemnice.